Ölmeden Önce Görülmesi Gereken ’ 5 Fazla Bilinmedik Şehir’’

0
255

ÖLMEDEN ÖNCE  GÖRÜLMESİ GEREKEN’’ 5 FAZLA BİLİNMEDİK ŞEHİR’’

1.Rio de Jenario, Brezilya.

Emsalsiz bir gökyüzü manzarası, başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz karnavallar, böylesine bir şehir sizi sizden alabilir. Hatta biraz daha abartmak gerekirse evinizi arabanızı satıp yerleşebilirsiniz. Dünyanın en çok bilinen herkesin gidip görmek istediği iki kumsalı da Rio de Jenario’da bulunuyor.

2.Havana, Küba.

Tarihsel bir koku arıyorsanız, bazı şeylerin ilk halleri en iyisidir diyorsanız mutlaka görmeniz gereken bir şehir. Fakat dikkat edilmesi gereklidir ki, gezerken evlerden gelen yemek kokuları sizi acıktırabilir. Klasik arabaların şehri Havana Küba, fazla geç olmadan sizi bekliyor.

3.Oia, Yunanistan.

Öyledir ki ‘’Ada’’ kelimesi denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden birisidir Yunanistan. Şehir ile denizin dip dibe olduğu, ilk görüşte fotoğrafını çekmek isteyeceğiniz evleri, bize pek uzak olmayan kültürü ile yabancılık çekmemenizi sağlıyor.

4.Zanzibar, Tanzanya.

İster oturun sandalyenize uzun uzun bakın, isterseniz de alın sevgilinizi, çıkartıp ayakkabılarınızı yürüyün Zanzibar sahilinde. Taş Şehir olarak da bilinen Zanzibar’ın Freddie Mercury’nin doğduğu yer olduğunu biliyor muydunuz?     

5.Siem Reap, Kamboçya.

Kafanızı dinlemek için emekli olmayı beklemeyin. Alın çantanızı toplayın valizinizi, doğru Siem Reap’a. Size burada muhteşem yemeklerinden veya ciğerlerinizi temizleyecek tertemiz havasından bahsetmek isterdim fakat benden dinlemeden önce bence gidip görmeniz lazım.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here